plen
EFEKT RDZY ZESTAW DUŻY NA POWIERZCHNIE 30M2
MODERN MASTERS

CHARAKTERYSTYKA

Wykończenie dające efekt zardzewiałego żelaza. System można stosować na różnego typu podłożach z gipsu, metalu, drewna, papieru, styropianu, itd. Dzięki zawartości żelaza i specjalnemu aktywatorowi na malowanej powierzchni w kilka chwil uzyskujemy efekt prawdziwej rdzy. W skład systemu wchodzą: farba blokująco-podkładowa, farba z cząsteczkami prawdziwego żelaza, aktywator rdzy oraz powłoka ochronna. Farby z serii Metal Effects są niezwykle łatwe w aplikacji, możemy stosować je wewnątrz i na zewnątrz.

TECHNIKI NAKŁADANIA

Przygotowaną powierzchnię malujemy podkładem Acid Blocking Primer (w przypadku podłoży reaktywnych /metal, drewno, itd/ -stosujemy 2 warstwy podkładu). Po wyschnięciu podkładu powierzchnię malujemy Iron- Farbą z żelazem. Wymagane są 2 warstwy, tak aby farba przykryła całą powierzchnię, a podkład nigdzie nie prześwitywał. Nanoszenie 2 warstwy po ok 2h. Po całkowitym wyschnięciu obu warstw farby (po min. 3h) na malowaną powierzchnię nanosimy Aktywator Rdzy. Do aplikacji używamy spryskiwacza. Aktywator Rdzy nanosimy dwukrotnie. Druga seria spryskiwania po ok. 10-20 minutach. Możemy wprowadzać poprawki dopsikując dodatkowe efekty- gdy powierzchnia jest jeszcze mokra. Aktywowaną powierzchnię pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia i utlenienia (min.12h ; max. 72h). Po całkowitym utlenieniu się nanosimy Permacoat X-treme. Przy aplikacji 1 warstwy produkt rozcieńczamy wodą w proporcji 1:1. Malujemy bardzo delikatnie nie dociskając narzędzia, tak aby nie uszkodzić malowanej powierzchni i nie pozostawić śladów narzędzia. Drugą warstwę Permacoat X-treme aplikujemy po wyschnięciu pierwszej (suche na dotyk). Przy aplikacji 2 warstwy nie rozcieńczamy Permacoat X-treme wodą. Permacoat X-treme jest niezbędnym elementem systemu Efekt Rdzy. Zatrzymuje dalsze rdzewienie i zabezpiecza powierzchnię. Efekt do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Pełne utwardzenie powierzchni po ok. 14 dniach.

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI

- AM203-GAL PODKŁAD ACID BLOCKING PRIMER 3,78L
- ME208-GAL IRON-FARBA Z ŻELAZEM 3,78L
- PA904-GAL AKTYWATOR RDZY 3,78L
- AM204-GAL ZABEZPIECZENIE PREMACOAT X-TREME 3,78L
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne oraz zdjęcia nie zawierają braków lub błędów. Ewentualne błędne opisy oraz błędne ceny nie mogą być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu przed podjęciem decyzji o zakupie.
design by wallstudio 2023