plen
ZESTAW FOLIE DEKORACYJNE NA POWIERZCHNIE 35-40M2
MODERN MASTERS

CHARAKTERYSTYKA

Unikatowe folie, które nanosimy na ścianę za pomocą akrylowego kleju Foil Adhesive. Rozedrganie powierzchni i ilość użytych kolorów zależy tylko od autora. Technika niezwykle szybka i prosta w aplikacji. Daje bardzo szlachetne i zaskakujące efekty wizualne. Folie wymagają zabezpieczania lakierem nawierzchniowym Master Clear. Efekt można stosować na powierzchni ściany i nie tylko. Efekt do stosowania wewnątrz.

TECHNIKI NAKŁADANIA

Na przygotowaną ścianę (pomalowaną na dowolny kolor farbą akrylową, czy lateksową lub pokrytą masą dekoracyjną Metallic Plaster) używając wałka nakładamy klej do folii- Foil Adhesive. Klej powinien częściowo odparować, aby nabrał właściwości klejących. Lepkość sprawdzamy na dotyk. Produkt zaczyna "się kleić" po ok 10-15 minutach. Następnie zgniatamy folie dekoracyjną. Gdy klej już częściowo odparuje, na powierzchnię ściany nakładamy zgniecioną folie dociskając ją na całej powierzchni miękką szmatką. Zgniecenie powoduje osłabienie lakieru metalicznego na powierzchni folii. Siła dociskania folii do ściany ma znaczenie w efekcie finalnym. Im mocniej będziemy dociskać tym więcej lakieru pozostanie na ścianie. Folie możemy zgniatać, krepować- wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać na dekorowanej ścianie. Następnie odklejamy folię. Jeżeli chcemy użyć więcej niż jednego koloru- nakładamy ponownie klej i folie- postępując jak wcześniej. Gotową powierzchnię zabezpieczamy lakierem nawierzchniowym Modrern Mastres Master Clear. Lakier nawierzchniowy możemy aplikować zaraz po ściągnięciu folii metalicznej.Ilość warstw uzależniona jest od lepkości powierzchni. Po wyschnięciu Master Clear ściana nie powinna się kleić. Nakładamy 1- 2 warstwy lakieru.

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI

- KLEJ DO FOLII FOIL ADHESIVE 3,78L- FOLIA DEKORACYJNA 40 M2- LAKIER ZABEZPIECZJĄCY MASTER CLEAR SEMI GLOS 3,78L
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne oraz zdjęcia nie zawierają braków lub błędów. Ewentualne błędne opisy oraz błędne ceny nie mogą być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu przed podjęciem decyzji o zakupie.
design by wallstudio 2022