plen
EFEKT PATYNOWANEJ MIEDZI ZESTAW DUŻY NA POWIERZCHNIE 30M2
MODERN MASTERS

CHARAKTERYSTYKA

Wykończenie dające Efekt Patynowanej Miedzi. System można stosować na różnego typu podłożach z gipsu, metalu, drewna, papieru, styropianu, itd. Dzięki zawartości miedzi i specjalnemu aktywatorowi (Zielonej Patynie) na malowanej powierzchni w kilka chwil uzyskujemy efekt prawdziwej patyny. W skład systemu wchodzą: farba blokująco-podkładowa, farba z cząsteczkami prawdziwej miedzi, zielona patyna rdzy oraz powłoka ochronna. Farby z serii Metal Effects są niezwykle łatwe w aplikacji, możemy stosować je wewnątrz i na zewnątrz.

TECHNIKI NAKŁADANIA

Przygotowaną powierzchnię malujemy podkładem Acid Blocking Primer (w przypadku podłoży reaktywnych /metal, drewno, itd/ -stosujemy 2 warstwy podkładu). Po wyschnięciu podkładu powierzchnię malujemy Copper- Farbą z miedzią. Wymagane są 2 warstwy.Nakładamy 1 wartswę i pozwalamy jej wyschnąć. Nanoszenie 2 warstwy po ok 2h. W momencie, kiedy powierzchnia farby jest mokra na malowaną powierzchnię nanosimy Zieloną Patynę. Do aplikacji używamy spryskiwacza (takiego jak do pielęgnacji roślin). Zieloną Patynę nanosimy dwukrotnie. Druga seria spryskiwania po ok. 10-15 minutach. Aktywowaną powierzchnię pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia i utlenienia (min.12h ; max. 72h). W przypadku malowania dużych powierzchni aplikujemy farbę etapami- pamiętając, że aktywator nanosimy na mokrą powierzchnie farby.
Po całkowitym utlenieniu się nanosimy Permacoat X-treme. Przy aplikacji 1 warstwy produkt rozcieńczamy wodą w proporcji 1:1. Malujemy bardzo delikatnie nie dociskając narzędzia, tak aby nie uszkodzić malowanej powierzchni i nie pozostawić śladów narzędzia. Drugą warstwę Permacoat X-treme aplikujemy po wyschnięciu pierwszej (suche na dotyk). Przy aplikacji 2 warstwy nie rozcieńczamy Permacoat X-treme wodą. Permacoat X-treme jest opcjonalnym elementem systemu Efekt Patynowanej Miedzi. Jest niezbędna przy użyciu na powierzchniach poręczy, często dotykanych elementów architektonicznych, ścian w ciągach komunikacyjnych przestrzeni piublicznej, itp. Zastosowanie warstwy ochronnej przyciemni Efekt Patynowanej Miedzi.

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI

- AM203-GAL PODKŁAD ACID BLOCKING PRIMER 3,78L
- ME149-GAL COPPER-FARBA Z MIEDZIĄ 3,78L
- PA901-GAL ZIELONA PATYNA 3,78L
- AM204-GAL ZABEZPIECZENIE PREMACOAT X-TREME 3,78L
Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne oraz zdjęcia nie zawierają braków lub błędów. Ewentualne błędne opisy oraz błędne ceny nie mogą być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu przed podjęciem decyzji o zakupie.
design by wallstudio 2022